Usługi

stomatologia ogólna

Sterylny gabinet

narzedzia-stom

Starając się zapewnić Państwu najlepszą opiekę stomatologiczną inwestuję w sprzęt najwyższej jakości. Począwszy od unitów stomatologicznych, autoklawów po mniejsze urządzenia.

Unity dentystyczne japońskiej i włoskiej firmy sprawiają, że moja praca przebiega sprawniej i jest bardzo dokładna, dzięki czemu zarówno ja jak i moi pacjenci lepiej znosimy nawet dłużej trwające zabiegi

Autoklawy w moich gabinetach, wiodących firm Cominox i Melag dbają o Państwa bezpieczeństwo, zapewniając sterylizację narzędzi na najwyższym poziomie zapewniając usunięcie wszystkich drobnoustrojów odpowiedzialnych za przenoszenie zakażeń.

Sterylizacja w próżni przy pomocy pary wodnej w bardzo wysokiej temperaturze jest jak dotąd najskuteczniejszym znanym sposobem niszczenia wszelkich form bakterii.

Każdy proces sterylizacji kontrolowany jest za pomocą testów a skuteczność przebiegu sterylizacji procesu jest stale monitorowana przez placówkę Sanepid.

stomatologia ogólna

RTG od reki!

W gabinetach, dla Państwa wygody, posiadam cyfrowe aparaty rentgenowskie RVG MyRay, który pozwalają na wykonanie zdjęcia RTG na fotelu i jego natychmiastową ocenę na monitorze komputera, bez konieczności tracenia czasu na proces wywołania i utrwalenia zdjęcia RTG na kliszy.

x-ray
vdw-gold

stomatologia ogólna

Leczenie endodontyczne

Do leczenia endodontycznego wykorzystuję, oprócz narzędzi ręcznych, mikrosilniki endodontyczne firm VDW GOLD czy W&H, najnowocześniejsze urządzenia do pomiaru długości kanału korzeniowego – endometry firmy VDW V i VI generacji. Jest to niezbędne do prawidłowego opracowania i wypełnienia kanału zęba.

stomatologia ogólna

Usuwanie kamienia

Do usuwania kamienia nazębnego używam scalera ultradźwiękowego firmy EMS, który zapewnia bezbolesne usunięcie złogów kamienia nazębnego z zębów.

Przebarwienia zębów powstałe w wyniku palenia papierosów czy fajki, picia mocnej kawy, herbaty oraz napojów barwiących (Coca-Cola, czerwone wino) usuwam z zębów za pomocą piaskarki stomatologicznej Air-Flow Handy Plus firmy EMS.

ems
bt-cool

stomatologia ogólna

Wybielanie

W moich gabinetach przeprowadzam nowoczesne, jednowizytowe wybielanie zębów przy użyciu lampy wybielającej BT COOL +. Światło emitowane przez lampę przyśpiesza i wzmacnia działanie żelu wybielającego, nakładanego na zęby, pozwalając na wybielenie zębów w trakcie 1 wizyty nawet o 8-10 odcieni.

Wybielanie przy użyciu lampy LED przynosi takie same efekty jak w przypadku wybielania laserowego oraz nakładkowego. Jednak ta technika, w porównaniu do innych metod ma zalety- nie boli(jak laser), trwa tylko 1 godzinę(2 tygodnie wybielanie nakładkowe). W przypadku Bardzo silnego przebarwienia może okazać się, że zabieg nie spełnił oczekiwanego efektu. W takim wypadku proponuję dodatkową wizytę.

stomatologia ogólna

Odbudowa zębów

Podczas odbudowy zębów materiałami kompozytowymi niezbędne jest ich utwardzenie za pomocą lampy polimeryzacyjnej. W moich gabinetach dysponuję nowoczesnymi diodowymi lampami polimeryzacyjnymi Elipar FreeLightfirmy 3M ESPE.

diagnostyka

stomatologia ogólna

Diagnostyka

Kamera zewnątrzustna Einstein pozwala pokazać pacjentowi na monitorze stan jego zębów i dziąseł, objaśnić plan leczenia i zmotywować pacjenta do lepszej higieny. Urządzenie Pentamix firmy 3M miesza i dozuje jednorodną, pozbawioną pęcherzyków powietrza masę wyciskową, gwarantując najprecyzyjniejsze odwzorowanie pola protetycznego, a co za tym idzie, idealne dopasowanie gotowej pracy protetycznej..

stomatologia ogólna

Znieczulenie Calaject

Dla zestresowanych pacjentów mam do zaoferowania najnowsze osiągnięcie techniki znieczuleń Citoject™ oraz komputerowe znieczulenie Calaject™. Rozwiązanie to wyprzedza o lata tradycyjne sposoby znieczulenia. Absolutnie bezbolesne, nie odstrasza pacjentów widokiem igły, a po zastosowaniu nie jest odczuwalne odrętwienie mięśni wokół zęba.

Zastosowanie:

 • ZNIECZULENIE POJEDYNCZYCH ZĘBÓW
 • DIAGNOSTYKA STANÓW ZAPALNYCH MIAZGI
 • WSKAZANIA U PACJENTÓW Z PROBLEMAMI SERCOWO-NACZYNIOWYMI
 • W LECZENIU DZIECI I OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

 

Zalety:

 • MAŁA DAWKA ŚRODKA ZNIECZULAJĄCEGO(OK. 1/8 DAWKI)- ŁAGODNIEJSZE DZIAŁANIE NA SERCE I UKŁAD KRĄŻENIA
 • MOŻLIWOŚĆ ZNIECZULENIA POJEDYNCZYCH ZĘBÓW W KILKU KWADRANTACH PODCZAS 1 WIZYTY
 • NATYCHMIASTOWY EFEKT ZNIECZULENIU(OK. 30 SEKUND)
 • WYELIMINOWANIE DŁUGOTRWAŁEGO ODRĘTWIENIA ZNIECZULANEJ OKOLICY
 • ZMNIEJSZENIE LĘKU PACJENTA SPOWODOWANEGO WIDOKIEM STANDARDOWEJ STRZYKAWKI
 • KRÓTKI CZAS TRWANIA ZNIECZULENIA(OK. 30 MINUT)
carisolv
calaject-uslugi
zel-carisolv

stomatologia ogólna

Żel Carisolv

Do leczenia najbardziej przestraszonych pacjentów, zarówno tych małych jak ich dużych mam do zaoferowania leczenie ŻELEM CARISOLV™

stomatologia ogólna

Odbudowa zębów

Pierwszą wizytę kontrolną w gabinecie zaleca się w drugim półroczu życia dziecka (optymalnie pomiędzy 6-9 miesiącem), która stwarza możliwość sprawdzenia:

 • STANU JAMY USTNEJ I WYRŻNIĘTYCH ZĘBÓW

 • STANU HIGIENY, POPRAWNOŚCI WYKONYWANYCH ZABIEGÓW OCZYSZCZANIA ZĘBÓW DZIECKA

PRZEKAZANIA RODZICOWI ZASAD PROFILAKTYKI WCZESNEJ PRÓCHNICY

Drugą wizytę kontrolną zaleca się pomiędzy 12-15 miesiącem aby określić ryzyko wczesnej próchnicy i w zależności od rozpoznania:

 • NISKIE RYZYKO – BRAK PRÓCHNICY I WŁAŚCIWE ZACHOWANIA DIETETYCZNE
 • ŚREDNIE RYZYKO – BRAK PRÓCHNICY, ZŁE ZACHOWANIA DIETETYCZNE I HIGIENICZNE (OBECNOŚĆ WIDOCZNEJ PŁYTKI NAZĘBNEJ)
 • WYSOKIE RYZYKO – ZŁA HIGIENA I OBECNOŚĆ CHOĆBY JEDNEGO UBYTKU – ZALECA SIĘ MATCE ZAKRES POSTĘPOWANIA ORAZ WIZYTY KONTROLNE.

W moich gabinetach wykorzystuję nowoczesne metody leczenia i materiały, co w połączeniu z doświadczeniem zawodowym, cierpliwością oraz umiejętnościami nawiązywania kontaktu z 2-letnimi dziećmi pozwala na przeprowadzenie nierzadko bardzo skomplikowanych zabiegów.

Bardzo dobre efekty zarówno w leczeniu dzieci jak i osób dorosłych osiągam dzięki zastosowaniu żelu Carisolv™, który stosuję u pacjentów od 1999 r. Stosując tą metodę leczenia eliminuję do minimum konieczność tradycyjnego opracowania zęba.

Portrait of happy schoolgirl with big red apple looking at camera in library
odbudowa-zebow

Efekty przed i po leczeniu.

prace protetyczne

Korony

prace protetyczne

Korony

Efekty przed i po leczeniu.

Efekty przed i po leczeniu.

prace protetyczne

Korony zespolone

prace protetyczne

Mosty

Efekty przed i po leczeniu.

Efekty przed i po leczeniu.

prace protetyczne

Mosty

prace protetyczne

Mosty

Efekty przed i po leczeniu.

Efekty przed i po leczeniu.

prace protetyczne

Most + proteza akrylowa

prace protetyczne

Most + proteza całkowita

Efekty przed i po leczeniu.

Efekty przed i po leczeniu.

prace protetyczne

Proteza szkieletowa na zatrzaskach

prace protetyczne

Proteza szkieletowa na zatrzaskach

Efekty przed i po leczeniu.

prace protetyczne

Proteza częściowa

Efekty przed i po leczeniu.

prace protetyczne

Zamknięcie diastemy kompozytem

Efekty przed i po leczeniu.

stomatologia estetyczna

Wybielanie

Technologia została gruntownie przebadana i jest bezpieczna. W porównaniu do wybielania światłem halogenowym, plazmowym czy laserem, nie odczuwa się bólu. Kilka procent pacjentów może odczuwać dyskomfort przy zastosowaniu preparatu wybielającego (wtedy zalecamy użycie najniższego, 10-procentowego stężenia). Kobiety ciężarne lub osoby z chorobami dziąseł powinny skonsultować się z lekarzem. Lampa do wybielania umożliwia uzyskanie efektu wybielonych zębów dla każdego, w szczególności dla osób, których zęby pokryły się osadem powstałym przez picie kawy, herbaty czy palenie papierosów. Satysfakcjonujący efekt wybielania osiągany jest nawet w przypadku zębów przebarwionych tetracykliną czy innymi lekarstwami. Wyniki testów dowodzą, iż średnio uzyskano rozjaśnienie zębów o 8 odcieni. Podobnie jak wszyscy mamy różne zęby, tak wyniki wybielania będą się różnić. Aby sprawdzić efekt, najlepiej przeprowadzić badanie kontrolne przed oraz po wybielaniu – z określeniem odcieni zębów. Zmiana koloru widoczna jest bezpośrednio po zabiegu. Wybielanie nie jest skuteczne przy koronach, protezach czy licówkach. Rezultaty uzyskane po naświetlaniu lampami diodowymi LED są lepsze niż w przypadku innych systemów wybielania. Przy odpowiednim dbaniu o zęby, efekt utrzymuje się dwa lata, w zależności od indywidualnego przypadku. Palenie papierosów, picie kawy czy herbaty może przywrócić dawny kolor zębów. Zaprzestanie lub ograniczenie palenia papierosów, picia kawy lub herbaty oraz regularne wizyty kontrolne u stomatologa pomogą utrzymać jasny kolor zębów.

stomatologia ogólna

Żel Carisolv

Zarówno dla mnie jak i dla moich pacjentów żelCarisolv™, który stosuję w mojej praktyce od 1998r., jest metodą alternatywną dla tradycyjnego borowania w przypadkach, gdy wspólnie (lekarz i pacjent) decydujemy się na zastosowanie delikatniejszego i mniej inwazyjnego rozwiązania. Od skonstruowania w 1870 roku przez Morrisona pierwszej, ręcznie napędzanej wiertarki wiele się oczywiście zmieniło. Udoskonalono jej konstrukcję, zwiększono liczbę obrotów(obecnie turbina osiąga 460,000 obr./min.), wreszcie wprowadzono nowe rodzaje wierteł i materiały. Jednak idea tej metody pozostawała ciągle ta sama – należy usunąć mechanicznie wiertłem tkankę próchnicową. Jak już potrafiono leczyć próchnicę, to zaczęto poszukiwać metody nieinwazyjnej, oszczędzającej zdrowe tkanki zęba. Na początku 1997 r. pojawił się opracowany przez szwedzkich naukowców nowy system chemo-mechanicznego usuwania próchnicy nazwany Carisolv™. Jest to efekt rozwoju płynu do usuwania próchnicy Carisolution™ z roku 1973, niewprowadzonego na rynek ze względów ekonomicznych. Rozwój metody Carisolv™ spowodował możliwość usuwania próchnicy tak szybko, jak w tradycyjnej metodzie, a dodatkowo ze wszystkimi korzyściami jakie oferuje metoda minimalnie inwazyjna. Do dnia dzisiejszego przeprowadzono wiele badań dowodzących że leczenie próchnicy preparatem Carisolv™ pozostawia powierzchnię zębiny wolną od próchnicy. System ten umożliwia usuwanie próchnicowych tkanek bez użycia instrumentów obrotowych i zmniejsza znacząco ryzyko powikłań (obnażenie miazgi zęba). Stomatologia minimalnej inwazyjności obejmuje procedury ukierunkowane biologicznie. Zęby leczone są z precyzją i ostrożnością , ażeby utrzymały się tak długo jak jest to tylko możliwe, przy unikaniu komplikacji pozabiegowych i spełnianiu wymagań współczesnych pacjentów. Poprzez używanie metody Carisolv™ bazującej na usuwaniu próchnicy żelem, zbliżasz się możliwie najbardziej do procedur minimalnej inwazyjności w dostępnym, nowoczesnym leczeniu. Metoda Carisolv™ obejmuje użycie żelu, który reaguje selektywnie na zdemineralizowany kolagen, tak aby zmiękczyć zmienioną próchnicowo zębinę. Do usuwania rozmiękczonej próchnicy używane są specjanie zaprojektowane narzędzia ręczne i mechaniczne. Tradycyjne opracowanie ubytku, abrazja powietrzna czy podobne techniki używane są tylko wtedy, jeżeli jest wymagany dostęp do próchnicy.

Wskazania do stosowania metody Carisolv™:

 • PRÓCHNICA GŁĘBOKA
 • PRÓCHNICA KORZENI
 • PRÓCHNICA DZIECIĘCA
 • PRÓCHNICA WTÓRNA (OCZYWIŚCIE PO WCZEŚNIEJSZYM USUNIĘCIU WYPEŁNIENIA)
 • PRÓCHNICA POWIERZCHOWNA ORAZ WSZĘDZIE GDZIE JEST DOSTĘP DO OGNISK PRÓCHNICY, MOŻE BYĆ STOSOWANA W KOMPILACJI Z TRADYCYJNYM OPRACOWANIEM UBYTKU PRZY TRADYCYJNEJ PRACY NA UNICIE STOMATOLOGICZNYM

Zalety:

 • DOBRZE UDOKUMENTOWANA METODA W BADANIACH PROWADZONYCH NA UCZELNIACH CAŁEGO ŚWIATA.
 • MINIMALNIE INWAZYJNA, SELEKTYWNA I PRECYZYJNA.
 • MINIMALIZUJE POTRZEBĘ UŻYCIA WIERTŁA I ZNIECZULEŃ ORAZ ZWIĘKSZA KOMFORT PACJENTA.
  UMOŻLIWIA UNIKNIĘCIE OBRÓBKI MECHANICZNEJ ZĘBA W POBLIŻU MIAZGI.
 • NARZĘDZIA CARISOLV™ POMAGAJĄ CHRONIĆ ZDROWE TKANKI ZĘBA DZIĘKI OSTRYM, LECZ USTAWIONYM POD ODPOWIEDNIM KĄTEM KRAWĘDZIOM NIE ŚCINAJĄCYM ZDROWEJ ZĘBINY.

Carisolv™ – procedury kliniczne:

 1. ŻEL NIE ODDZIAŁYWUJE NA ZDROWĄ ZĘBINĘ CZY TKANKĘ MIĘKKĄ. NIE USZKADZA TEŻ SZKLIWA. W REZULTACIE CARISOLV™ POWINIEN BYĆ UŻYWANY W KOMBINACJACH Z NIEZBĘDNYM OPRACOWANIEM MECHANICZNYM.
 2. NIERAZ, PODCZAS WYKONANIA OTWARCIA DOSTĘPU DO PRÓCHNICY KONIECZNE JEST TRADYCYJNE ROZWIERCENIE ZĘBA. CARISOLV™ DAJE MOŻLIWOŚĆ OSZCZĘDNEGO, W PORÓWNANIU DO METODY KONWENCJONALNEJ, OPRACOWANIA ZĘBA W PRZYPADKU PRÓCHNICY GŁĘBOKIEJ. METODA TA MINIMALIZUJE SZANSE NA USZKODZENIE „NERWU” I KONIECZNOŚCI PRZEPROWADZENIA LECZENIA ENDODONTYCZNEGO.
 3. PO NAŁOŻENIU ŻELU NA PRÓCHNICĘ NALEŻY ODCZEKAĆ 30 SEKUND AŻ ZNISZCZONA PRZEZ PRÓCHNICĘ ZĘBINA ROZMIĘKNIE.
 4. ZMIĘKCZONA PRÓCHNICA MOŻE BYĆ BEZPIECZNIE ZESKROBYWANA PRZY UŻYCIU RĘCZNYCH NARZĘDZI CARISOLV™.
 5. CZYNNOŚĆ Z PKT. 3 I PKT. 4 POWTARZANA JEST JUŻ BEZ ODCZEKIWANIA 30 SEKUND, AŻ DO MOMENTU, GDY UBYTEK BĘDZIE WOLNY OD PRÓCHNICY.
 6. PO SPRAWDZENIU UBYTEK W ZĘBIE WYPEŁNIANY JEST KOMPOZYTEM.

Metoda ta nie zastępuje całkowicie wiertła ale jest bezbolesna lub prawie bezbolesna, oszczędza zdrową tkankę zęba co ma znaczenie szczególnie przy opracowaniu ubytków wtórnych gdzie struktury zęba i tak już są osłabione, specjalnie skonstruowane narzędzia Carisolv™ używane w tej metodzie są ostre ale kąt ich natarcia jest za mały aby mogło nastąpić podcinanie zęba w głąb. Zapewnia to uzyskanie łatwej kontroli głębokości pracy oraz nie pozwala na uszkodzenie zdrowej, nie zmiękczonej żelem tkanki zęba. Metoda należy do metod atraumatycznych i jest zgodna z rozwojem serwisu stomatologicznego nakierowanego na pacjenta, oraz wytycznymi WHO przyjętymi przez Polskę do planu ochrony zdrowia.

Warto wiedzieć, że metoda Carisolv™ od 2001 roku należy do obowiązkowego programu nauczania studentów Wydziałów Stomatologii na uczelniach wyższych w Polsce.